5 نکته برای گرم نگه داشتن بدن هنگام کوهنوردی

5 نکته برای گرم نگه داشتن بدن هنگام کوهنوردی

هنگامی که تجهیزات یا ابزار مناسب برای کوهنوردی ندارید،سرما ممکن است شما را از ادامه کوهنوردی باز دارد یا آن را به یک کابوس تبدیل کند.برای غلبه با دمای سرد و تجربه کوهنوردی راحت توصیه های مفید ما را مطالعه کنید:

۱/ با توجه به شرایط کوهنوردی لباس خود را انتخاب کنید

ما نمیتونیم بگیم کافیه اما باید تجهیزات خود را متناسب با شرایط و سطح کوهنوردی تان انتخاب کنید. اگر هنگام کوهنوردی نتوانید کت پشمی خود را دربیاورید خطر لیز خوردن بیشتر شده و ممکن است سقوط کنید.

شما میتوانید همچنین لباس های مجهز به زیپ تهویه(که در گردن و زیربغل قرار میگیرند) انتخاب کنید تا برای تنظیم دمای بدنتان کمکتان کند.

 

۲/ از بدنتان محافظت کنید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بهتر است بدانید که ۸%درصد گرمای بدن از اندام های بیرونی خارج میشود (دست ها، پاها، سر)

به علاوه، خون اولیه بدن به مغز جریان میابد. اگر بعدا گرم شود، انرزی کمتری در گرم ماندن بدن استفاده کرده و بنابراین اجازه میدهد جریان خون به دیگر اجزای بدن به خصوص اندام های بیرونی جاری شود.

بنابراین، همیشه یک جفت دستکش و یک کلاه( یا یک هدبند) همراهتان داشته باشید، حتما نیاز خواهید داشت. جوراب های گرمی انتخاب کنید. به صورت ایده آلف آنها باید از جنس کورتکس باشند تا هنگام عرق پاهایتان مرطوب نباشند( این روند در مورد کفش هم صدق میکند).

۳/ یک نوشیدنی گرم باخودتان به همراه داشته باشید

اوسط فصل سرد زمستان، فلاسک مخصوص کوهنوردی را با فلاسک معمولی جایگذین کنید.

نوشیدن آب سرد در سرما میتواند ناخوشایند باشد، اگرچه بدنی که دارای هیدرات کم است عملکردش پایین می آید وبسیار حساس به سرما و خستگی میشود.علاوه بره این نوشیدنی های گرم نیز میتواند بدنتان را تاحدی گرم کند.

۴/ جنس های “بیس لایر ” را فراموش نکنید!

اگر هوا خیلی سرد است و شما احساس سرما میکنید، زیر شلوار و دستکش ها و غیره لایه اول بپوشید.

۵/ کفش ها را خوب گره بزنید

 

کفش ها را زیاد محکم یا شل نبندید، هنگام کوهنوردی باید احساس راحتی کنید.کفشی که بسیار محکم بسته شده باشد جریان خون را مشکل کرده و موجب میشود پایتان یخ ببندد.

 

اخبار مرتبط